Bayern i Wolfsburg w 1/8 finału LM

Dwie eksportowe drużyny z Bundesligi dopełniły formalności w rewanżach 1/16 finału Ligi Mistrzyń i awansowały bez problemów do następnej fazy. Przed nimi teraz bezpośredni pojedynek w lidze, w niedzielę w Wolfsburgu.

Bayern Monachium – Spartak Subotica 4-0 (1-0)

Bayern rywalizację rozstrzygnął na swoja korzyść już podczas meczu w Serbii. Dzisiaj trener Wörle potraktował to jako dodatkowy sparing. Przemeblował totalnie pierwszą jedenastkę i zespół potrzebował chwili, żeby odnaleźć właściwy rytm na boisku. Mecz nie miał szybkiego tempa, nie było potrzeby takiego forsować. Beerensteyn w 18 minucie dobiła strzał Roord i wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Bayern przyspieszył na początku drugiej połowy. W 10 minut zdobył trzy bramki po kombinacyjnych akcjach. Reszta bez historii.

Thomas Wörle, trener FCB: ”Zasłużenie wygraliśmy i bez problemu awansowaliśmy do następnej rundy. Nie wszystko dobrze funkcjonowało w pierwszej połowie, ale już w drugiej było znacznie lepiej. Wszyscy wiemy, że już w niedzielę czeka nas bardzo ważny mecz więc dzisiaj mogliśmy grać na zaciągniętym ręcznym.”

Jill Roord, FCB: ”To, że jesteśmy jedną rundę do przodu jest najważniejsze dzisiejszego wieczoru. Oba spotkania wygrałyśmy zasłużenie i za każdym razem byłyśmy wyraźnie lepsze. Nasze tempo dzisiaj nie było wysokie, tak jak powinnyśmy grać. Nastrój w drużynie jest bardzo dobry, mam spore zaufanie do zespołu.”

Kristin Demann, FCB: ”Dla wszystkich było fajną sprawą, że mogłyśmy grać na Campusie. Na początku nie potrafiłyśmy doprowadzić akcji ofensywnych do końca. Potem się poprawiłyśmy. Ale koniec końców wygrałyśmy 4-0, awansowałyśmy i to się liczy.”

FC Bayern: Zinsberger – Hendrich, Wenninger, Maier (67. Schweers), Laudehr – Demann (46. Magull), Beerensteyn, Roord (46. Skorvankova), Gerhardt – Damnjanovic, Islacker

Bramki: 1:0 Lineth Beerensteyn (18.), 2:0 Jovana Damnjanovic (53.), 3:0 Lina Magull (55.), 4:0 Mandy Islacker (64.)

Widzów: 662

VFL Wolfsburg – Thor/KA 2-0 (1-0)

Zawodniczki gości przyjechały na mecz z zaledwie trzema rezerwowymi, w tym bramkarką. Trener już przed meczem zakomunikował że jego drużyna skupi się na defensywie. Jak powiedział tak zrobił. Co ciekawe, na mecz przyleciało 15 kibiców islandzkiej ekipy. Trener mistrza Niemiec Stephan Lerch dał szansę gry pięciu zawodniczkom, które nie grały w ostatnim ligowym meczu z SGS Essen. Do składu po kontuzji wróciła też Anna Blässe i weszła na boisko w 60 minucie.

Wynik otworzyła, co za niespodzianka, Pernille Harder, a po przerwie ustaliła go Ella Masar. Ogólnie sporo nieskuteczności, bo dobrych sytuacji było dość dużo. Thor ograniczał się tylko do murowania okolic pola karnego, Almuth Schult była całkowicie bezrobotna. Raz Islandki wybijały piłkę praktycznie z linii bramkowej. Dobrze reagowała też ich bramkarka.

Mistrz Niemiec ma za sobą piaty mecz o stawkę w tym sezonie i wciąż pozostaje bez straconej bramki. Ewa Pajor cały mecz przesiedziała na ławce rezerwowych.

Stephan Lerch, trener VFL: ”Mieliśmy okazje, żeby wygrać okazalej. Wiedzieliśmy, że Thor znowu zabunkruje się na swojej połowie. Nie jest łatwo tak grać, więc tym bardziej należą się komplementy mojej drużynie. Utrzymywaliśmy tempo zgodnie z planem. Pewnie, wolelibyśmy strzelić więcej bramek ale koniec końców chodzi o to, żeby wygrać mecz i awansować do następnej rundy. Z tego, że kolejny mecz wygraliśmy do zera jestem również zadowolony.”

VfL Wolfsburg: Schult – Peter, Fischer, Wedemeyer, Maritz – Gunnarsdottir – Minde, McLeod, Harder (60. Neto), Graham Hansen (60. Blässe) – Jakabfi

Bramki: 1:0 Pernille Harder (28.), 2:0 Ella McLeod (66.)